SİYASET:
Pazar Yeniden Refah Partisi'nden Türkistan Halkına Destek

Pazar 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda yapılan basın açıklamasını İlçe Gençlik Kolları Başkanı Bünyamin Sarıbaş yaptı.

Sarıbaş, “Bizler yeniden refah partisi Pazar ilçe teşkilatı olarak Soydaş ve dindaş doğu Türkistan halkına yapılan züllüme sessiz kalmayıp bugün bu açıklamayı yapmaya mecbur kalmış bulunmaktayız. Şimdi sizlere genel merkez gençlik kolları başkanım Yunus Emre Taşçı’nın bizlere iletmiş olduğu basın açıklamasını siz değerli halkımıza aktarmak istiyorum.” dedi.


Yaptığı basın açıklamasında Sarıbaş, şu ifadelere yer verdi:
783 bin metrekare vatan toprağının her bir köşesinde yaşayan necip milletimizin değerli evlatlarının her bir ferdine en kalbi saygı ve hürmetlerimi arz ederim. Maalesef İslam alemi son yüzyıldır zulümlerle ezilmekte. Gönül coğrafyamız üzerinden kan ve gözyaşı eksik olmamaktadır” sözlerini ifade eden Sarıbaş, “Irkçı emperyalistler ve Siyonistler tüm insanlığa ve bilhassa İslam alemine vahşet saçmakta, mazlum coğrafyalara korkunç eziyetleri reva görmektedir. Bütün bunlar olurken tüm dünya kör, sağır ve dilsiz bir şekilde olayları görmüyor, duymuyor ve kesinlikle olaylarla ilgili konuşmuyor. Dünyayı kocaman bir korku imparatorluğu haline getiren zalimler istediklerini yapmakta, ancak hesap vermemektedirler. Zulümler silsilesinin en trajik halkası maalesef son günlerde Doğu Türkistan’da yaşanmaktadır. Yıllardan beri bölgede yaşayan Uygur Türklerine yönelik baskılar her geçen gün artmakta bölge halkına tüm dünyanın gözü önünde açıkça zulüm edilmekte ve sistematik bir asimilasyon politikası tatbik edilmektedir.
Doğu Türkistan’ın soydaş, dindaş ve kardeş halkının hukuki teamüllere aykırı gerekçelerle Çin ceza evlerinde insanlık dışı şartlarda alıkonulduğu, sağlık başta olmak üzere hiçbir temel insani gerekliliğin yerine getirilmediği bu kamplarda, Çin’e sadık birer köle olmaya zorlandıkları kamuoyumuzun vicdanını zedeleyen bir gerçeklik olarak karşımızda durmaktadır. Zalim Çin yönetimi her eve bir Çinli erkek zorunluluğuyla, insanlık onurunu çiğneyip Müslüman Uygur halkının haysiyetini ayaklar altına almaktadır. Bunun dışında çağ dışı köle düzeniyle hiçbir sosyal statü verilmeyen Uygur Türkleri, tamamen benlikleri çiğnenmiş bir yaşantı sürmektedir. Çin devleti Doğu Türkistan’da kadın, yaşlı, çocuk demeden insanlık dışı birçok eziyet gerçekleştirmektedir. Türk kızları Çinlilerle evlendirilmeye zorlanmakta, çocuklar Çinlileştirilmek için ailelerinden zorla alınarak kamplarda eğitime tabi tutulmaktadırlar. Uygur ve kazak alimler, edipler ve sanatçılar akıl almaz işkencelere maruz kalmakta ve Çin zindanlarında şehit edilmektedirler.Bir diğer zulüm noktasında asimetrik kültürel yıkım politikası olarak karşımıza çıkmaktadır. Doğu Türkistan’da Türk İslam eserlerinin bir bir yok edildiğini üzülerek müşahede etmekteyiz. 


Geçtiğimiz aylarda çinin doğu Türkistan’da Uygurları toplama kamplarında tuttuğu ve eziyet ettiği iddiasıyla, Avusturyalıya, Yeni Zelanda, Kanada, Japonya, İngiltere, Fransa ve Almanya gibi ülkelerinde arasında bulunduğu toplam 22 ülke büyükelçisi tarafından ortak bir mektup hazırlanmış. Maalesef hazırlanan mektupta Türkiye’nin imzası yer almamaktadır. Bu vesileyle kamuoyu vicdanının ortak taleplerinin yetkili makamlarımız tarafından dikkate alınmasını talep ediyor ve bir an evvel gerekli adımların atılması için, kendilerini sorumluluk almaya davet ediyoruz. Bu hazin ahval içerisinde 50 yıllık şanlı mazisinde, mazlumun dostu zalimin hasmı olmayı şiar edinmiş milli görüş gençliği olarak açıkça belirtiyoruz ki bizler genel başkanımız DR. Fatih Erbakan öncülüğünde bütün mağdur ve mazlum coğrafyalara umut saçmak için geliyoruz. Biz iktidarımızda D-160’ları kurarak tüm insanlığın refahı için mücadele edeceğiz. İnsanlık için, mazlumlar için zalimlere karşı Yeniden Refah Partisi gençliği olarak biz varız.”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

AK Parti Rize İl Gençlik Kolları 6. Olağan...
AK Parti Rize İl Gençlik Kolları 6. Olağan Kongresinde mevcut Başkan Kadir Ali Çelik yeniden başkanlığa...

Haberi Oku