SİYASET:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Bakan Fakıbaba Ve Bakan Bak Rize’de
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba ve Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Rize programının ilk bölümünde esnaf ziyaretlerinde bulundu, ardından da Rize Valiliğini ziyaret etti.Bakan Fakıbaba ve Bakan Bak’ın Rize Valiliğine yapmış olduğu ziyaret esnasında Vali Bektaş yaptığı açıklamada “Rize tarım ve hayvancılık alanında önemli değerlere sahip bir ilimiz. Başta Anzer Vadisi ve Anzer Balı olmak üzere ilimizin her vadisinde bir birinden kaliteli organik bal üretimi yapılmakta. Rize su ürünleri yetiştiriciliği konusunda da birçok imkanı bünyesinde barındırmakta. Karadeniz’de başta hamsi olmak üzere, iç sularımızda birçok balık çeşidimiz var. Bu alanda organik balık yetiştiriciliği yapan işletmemiz de mevcut” şeklinde konuştu.Vali Bektaş, ayrıca; “Sayın Cumhurbaşkanımızın himayesinde başlatılan, Ovit Tüneli ve Rize-Artvin Havalimanı projelerinin tamamlanması ile Rize çok daha farklı bir çehreye kavuşacak. Biz de bu yatırımların paralelinde, bölgede organik turizm değerlerini hayata geçirmek konusunda da çalışmalar yürütmekteyiz” dedi.

Rize’ye ilk kez geldiğini belirten Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba; “Sabahın erken saatlerinde başladığım Rize programımın ilk bölümünde Rize’de dolaşma ve esnaf ile sohbet etme fırsatı buldum. Çok samimi, içten ve doğal insanlarla karşılaştım. Bu denli doğal insanların bulunduğu bir şehirde, doğal ve organik tarım ürünlere yetiştiriciliğinden daha doğal ne olabilir ki?” şeklinde konuştu.

Bakan Fakıbaba, Rize programı kapsamında bir dizi toplantı ve incelemelerde bulunacağını belerterek; “Gerçekleştireceğimiz bu istişare toplantılarında halkımız ve sivil toplum kuruluşları çay sektöründe ve su ürünleri sektöründe ve diğer tarım ürünleri yetiştiriciliği konusunda yaşadıkları sorunları ifade edecekler. Bizde yaşanan sorunlar konusunda elimizden geldiği kadarıyla halkımıza yardımcı olmaya çalışacağız. Halkımıza hizmet etmek bizim için bir ibadettir. Hükümet olarak biz, bu anlayışla görev yapmaya çalışıyoruz” dedi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Fakıbaba’nın Rize Valiliğine yaptığı ziyaret esnasında Vali Erdoğan Bektaş tarafından kendisine Kaçkarlarda yetişen organik kırmızı pullu alabalık ve Anzer Balı hediye etti.

Fakıbaba ve Bak, AK Parti İl Başkanlığını ziyaret ettikten sonra ÇAYKUR Genel Müdürlüğüne geçerek ÇAYKUR, özel sektör ve sivil toplum örgütü temsilcileriyle basına kapalı bir toplantı yaptı.Ardeşen ilçesindeki programında yol üstündeki çay bahçesinde Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ile birlikte incelemelerde bulunan Fakıbaba, “Çayı çok seviyorum, günde en az 20 bardak çay içiyorum.” dedi.

 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
banner120
banner13

AK Parti Rize’de Siyaset Akademisi Başlıyor...
AK Parti Rize İl Başkanı Muhammed Avcı siyaset akademisi kayıtlarının başladığını ve 19 Ocak tarihine...

Haberi Oku