31 NUMARALI REKLAM ALANI
Hemşin'deki kentsel dönüşüm resmileşti
Karal, yaptığı açıklamada, ilçede 50 dönüm arazi üzerinde inşa edilecek olan Hemşin kentsel dönüşüm projesi için Bakanlar Kurulu kararının Resmi Gazete'de yayımlandığını belirtti.

Bakanlar Kurulu kararıyla kentsel dönüşüm alanı ilan edilen Hemşin'de çalışmalara hız verildiğini ifade eden Karal, ''Proje bölge için çok önemli. Hemşin sadece Rize'nin değil, Doğu Karadeniz'in en önemli turizm merkezlerinden biri olacak'' dedi. 

İki etap halinde tamamlanması planlanan Hemşin kentsel dönüşüm projesinin ilk etabında 30 dönüm arazi üzerinde 108 konut ve 45 işyerinin yerel mimariye uygun şekilde inşa edileceğini anlatan Karal, ''Hemşin için uzun zamandan beri uğraş veriyoruz. Bu uğraşlarımız, bir bir sonuç veriyor ve projelerimiz adım adım hayata geçiyor. Hemşin projesi bölgenin en önemli projelerinden birisi. Bu önemli projeye en başından beri hassasiyetle yaklaşıyoruz'' diye konuştu.

Hemşin Belediye Başkanı Halim Bekar da, kentsel dönüşüm alanlarında kamuya ait arazilerin Bakanlar Kurulu kararı ile kamulaştırıldığını kaydederek, ''Bu konudaki yazışmalarımızı yaptık. Milletvekillerimizin de desteğiyle bu projede çok önemli bir eşiği aşmış bulunuyoruz. Hemşin'i bölgenin en nezih, en modern ilçesi yapmak için çabalıyoruz. Bu aşamadan sonra proje daha da hızlanacak ve artık kısa zamanda yepyeni bir Hemşin kurulacak'' dedi.  Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
banner120
banner13

Minik Komandolardan Anlamlı Bağış
Minik komando ve mehteranlar, Rize Valisi Erdoğan Bektaş’ı Makamında ziyaret ederek, Mehmetçiğe destek...

Haberi Oku