EĞİTİM:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Rize TİAL Okulu AB Proje Ortakları Ülkeleri Misafir Ediyor
Yaklaşık 3 yıl sürmekte olan kordinatörlüğünü Rize Tevfik İleri Anadolu Lisesinin yaptığı Young Voices in the European Democracies “Avrupa demokrasilerinde genç sesler” adlı 9 ortaklı projemizin final toplantısı için okulumuza gelen;  Almanya, Fransa, Romanya, İspanya, İzlanda, Yunanistan ve Bulgaristan olmak üzere 7 farklı ülkeden 20 öğretmen ve 24 öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır.


Açılış toplantısında Okul Müdürü Necmettin Yaşar ve Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kalender birer konuşma yaptılar.


Okul müdürü, Proje sayesinde okulumuzdan 32 öğrenci 18 Öğretmen, toplamda ise yaklaşık 135 öğretmen ve 250 öğrenci hareketliklerde yer almıştır. Öğrenciler demokrasi bilincinin gelişmesi için kültürel farklılıklarıda ortaya koyan farklı etkinliklerde bulunmuşlardır. Kazanılan dostluklar ve kültürel yakınlaşmalar ise projemizin dolaylı ancak belkide en önemli kazanımları olduğunu vurguladı.


Milli Eğitim Müdürü; Bu etkinliklerle ülkeler arasındaki eksik bilgilendimeden kaynaklanan yanlış anlamaların ortadan kalkacağı ve kültürler arası dayanışma ve işbirliğinin artacana vurgu yaptı.


24-28 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek etkinliklerde öğrenci etkinliklerinin yanı sıra, kültür gecesi ile veli ve öğrenci kaynaşması sağlandı. Misafir gruplar yöremizin tarihi ve turistik yerlerini gezme fırsatıda bulacaklar.


Misafiflerin okuldan, etkinliklerden ve İlimizden oldukça etkilendikleri ve büyük bir memnuniyet içerisinde oldukları gözlemlendi.


Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
A.Yazar 12 ay önce

ülke tanıtımı için güzel bir etkinlik olmuş.tebrikler

banner120
banner13

Pazar Fakülte Derneği Sadık Hür İle Devam
Pazar’da Eğitim, Üniversite Birimleri, Araştırma ve Geliştirme Derneği’nin Olağan Genel Kurul Toplantısında...

Haberi Oku