Bu­gün­kü spor köşe ya­zı­ma baş­lar­ken ön­ce­lik­le "dost ve komşu" Trab­zons­por'un 6.12.2015 Pazar günü ya­pı­lan 70. Genel ku­ru­lun­da Bor­do-Ma­vi­li­le­rin 16.​Baş­ka­nı se­çi­len hem­şe­ri­miz Op. Dr. Mu­har­rem USTA ve yö­ne­ti­mi ile bir­lik­te diğer or­gan­lar­da görev alan tüm hem­şe­ri­le­ri­mi­zi  tek tek "TEBRİK" ede­rek baş­la­mak is­ti­yo­rum.
Ar­dın­dan da 12 Ara­lık 2015 Cu­mar­te­si (bu akşamki)  günü saat 19.00'da Rize'deki Çay-Kur Didi stad­yu­mun­da oy­na­na­cak olan Ç.Ri­zes­por-Trab­zons­por Süper lig ma­çın­da "dost­lu­ğun" ka­zan­ma­sı en büyük di­le­ğim­dir.
Zira 15.​haf­ta­ya gi­ri­lir­ken ev sa­hi­bi Çay­kur­Ri­ze s­por 18 pu­an­lı ve sıfır pu­an­la 9. sı­ra­da yer alır­ken konuk ola­cak olan takım Trab­zons­por ise 20 puan ve sıfır ava­raj­la 8. sı­ra­da bu­lu­nu­yor.
At­ma­ca­la­rın galip gel­me­si du­ru­mun­da Trab­zons­por'un üstüne, Fırtınanın galip gel­me­si du­ru­mu­nun­ da Bor­do-Ma­vi­li­ler T.​ Kon­yas­por'u al­tı­na alma şan­sı­nı elde edecek.
Her iki komşu ta­kı­mın çıkış arayacağı böy­le­si­ne önem­li maçta "cen­til­men­li­ğin ve dost­lu­ğun" en ön saf­lar­da yer al­ma­sı fut­bo­lu­mu­zun gün­de­mi­ni oluş­tu­ra­rak ilk madde ola­cak­tır.
Sonra iki ta­kı­mın renk­le­ri bile ne­re­dey­se aynı ve her ko­nu­da son yıl­lar­da­ki dost­luk­lar­da adeta kıs­kan­dı­rı­la­cak bir durum yan­sı­tı­yor.
Geç­miş dö­nem­ler­de bu iki gü­zi­de ku­lü­bü­mü­zün ta­raf­tar­la­rı maç­la­rı­nı tri­bün­ler­de yan yana ve dost­ça iz­le­dik­le­ri­ni bir kez daha anım­sa­ta­lım.
Bu arada geçen se­zon­ki 2 maçta 6 puanı ka­za­nan Trab­zons­por kendi evin­de 3-2, Rize'de ise 
2-0 ka­zan­ma­yı ba­şa­ran taraf ol­muş­tu.
Her iki gü­zi­de ve komşu ta­kım­la­rı­mı­za, se­yir­ci­le­ri­mi­ze, yö­ne­ti­ci­le­ri­mi­ze ve fut­bol­se­ver­le­re bol gollü, hak ede­nin ve de dost­lu­ğun ka­zan­ma­sı di­le­ğiy­le tüm okur­la­rı­ma "saygı ve sev­gi­le­ri­mi­zi" Rize’den su­na­rak sa­tı­rla­rı­mı nok­ta­lı­yo­rum.
    

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.